محل تبلیغات شما

بسمه تعالي

چندروز ي بود غرق در اين موضوع شده بودم وفكر به آنكه جايگاه لن پهنها در نظام جمهوري اسلامي در كجاست .يادم آمد روز بيست وسوم بهمن  سال 57 بود با رفيقم به مسجد امديم به اوگفتم علي نگاه كن انقلاب را يدند

علي حيران پاي در بن در خشكيده نگاهي كرد وگفت اينها ازكجا بودند.گفتم معلوم است  از پادگان.1  واسلحه آوردند.علي حيران برجايش خشكيده بود ومن. هم چون او

در گوشه اي نشستيم ونظاره كه چه رخ خواهد داد.علي زمزمه مي كرد كه اينها جواب سلام مارا هم ازترس ساواك نميدادند

چه شده امروز با تمام انرژي وهيجان در ميان گودند.سكوت كرديم وبهت

بگذريم تامدتها نميدانستيم اين جريان همان جريان انقلاب است  يا غير آن وآيا سرانجامي روشن دارد يا نه.وبايد منتظر چيزهايي بدتر بود.

نميدانم اصلا ميشد انقلاب را با همان هسته هاي فعال درمدرسه ودانشگاه اداره كرد يانه.وبعدها انحرافات قطبهاي دانشجويي را كه شاهد بودم ديدم بله حدسمان درست بوده وبايد جريان انقلاب مردمي ادامه مييافت.هرچند هم بخشي فعال از آن ،مسلح  بود وبه دست لن پهنايي از ميان مردم!؟

شايد مهمترين دليل موفقيت جريان تازه نفس انقلاب همين بود كه مردمي ميشدنه بصيرتي حتما وتخصصي حتما.

واما سرنوشت انقلاب به كجا مي انجا ميد با ايشان/.

بخش زيادي از مردم كه با تئوريهاي انقلاب بيگانه بودند وفقط  اينكه انقلاب براي حاكميت  اسلام وعدل قسط وبرقراري حيا وحجاب مي جنگد  به ميدان آمده بودند  و ذخيره بالايي از نيروي انساني را در دفاع از انقلاب را فراهم كرده بودند آيا همچنان در فراز ونشيبها  پاي نظام مي ماندند يا نه./

من با اطمينان ميگويم به لحاظ محاسبات عقلي حتي بزرگان انقلاب هم هميدانستند كه پاسخ اين سوال چيست !

با وقوع جنگ و حزب بعث عراق به ايران اين موج عظيم لشگرهايي بزرگ ساخت وبه عرصه رويارويي با م گسيل داشت.اما همچنان  اين سوال مطرح بود كه آيا  اين قطب مردمي ومنتظر پس از جنگ هم در ركاب انقلاب است وتا كجا با انقلاب خواهد بود ودويم سوال اينكه چگونه سهم خواهي خواهد كرد وكي وكجا؟

به هر حال انقلاب امروز هم دست سارقان انقلاب اداره ميشود.اگر بخواهيم ترجمه سارقان انقلاب را اينطور تفسير كنيم كه يعني كساني كه در فرصتها انقلابي شدند ونه با مطالعه وكسب بصيرت سياسي وانقلابي./

وازطرفي دسته اي از اين سارقان  انقلاب  كه ديگر امروز با ايثارها واز خودگذشتگيهايشان بي آنكه تئوري انقلاب را بدانند و تفسير كنند صاحبان  و وارثان انقلابند  ،اگر چه حتي بخشي از ايشان همان  لن پهنها هستند.

براي روشن تر شدن محور بحث سه واژه را مجددا در رويكرد انقلاب وارزشهايش واهدافش مورد بررسي وپيش رو مورد بحث قرار مي دهم./

قبل از اينكه اين  كلمات را تفسير كنم  كرسي محكم بصيرت سياسي را مورد تاكيد قرار مي دهم .كه كرسي محكم وتميزي است براي تشخيص  انقلابي از غير انقلابي  و بيدار انقلابي از  هيجان زده سياسي././

اولين كلمه كلمه انقلابي  است

دومين كلمه كلمه بيدار انقلابي  است

وسومين كلمه كلمه هيجا ن ز ده انقلابي  است

وامروز در اين فرصت باقيمانده تا ظهور به تفسير نقش وجايگاه اين سه دسته در انقلاب اعم از نقش وسهم وهمچنين عوارض سنگ اندازيهايشان در ادامه راه ومسير انقلاب مي پردازم.

جايگاه لن پهنها درنظام جمهوري اسلامي

آمدم مجلس ترحيم خودم(سهراب سپهري)

تندروي يا كندروي يا ميانه روي مصلحت چيست؟وبهتر بگوييم به مصلحت كيست؟

انقلاب ,كه ,مي ,كلمه ,هم ,انقلابي  ,انقلاب را ,كلمه كلمه ,قرار مي ,جايگاه لن ,يا نه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها